V súvislosti s povinným zmluvným poistením v tejto poisťovni, ale aj všeobecne, sa mnoho vodičov pýta niektoré praktické otázky. Tie sa dotýkajú jednak šírky služieb súvisiacich s poistením, ale tiež aj prípadných finančných otázok týkajúcich sa platby poistného.

Tu sú dotazy, ktoré sa najviac opakujú, spolu s odpoveďami na ne:

Ktoré kritéria uplatňuje pri výpočte poistného najviac?

Kým väčšina poisťovní vypočítava cenu poistného hlavne podľa objemu motora, poisťovňa Axa pri svojom povinnom zmluvnom poistení počíta hlavne s výkonom motora v kW. Okrem toho prihliada aj na značku a model vozidla, no dôležitú úlohu zohráva vek a trvalé bydlisko poistníka. Samozrejme, na cenu majú vplyv aj vyššie spomínané bonusy a zľavy.

Aké sú možnosti ohľadom platenia poistného?

Axa ponúka platbu poistného ročne, štvrťročne aj polročne, pri celoročnej platbe vopred ponúka zľavu a finančné zvýhodnenie. Ak si zvolíte splácanie na viac splátok počas roka, platí, že výška jednej splátky musí byť minimálne 20 €. Pokiaľ ide o spôsob platenia, tak poistné môžete zaplatiť prevodom na účet alebo poštovou poukážkou.

Ako dlho platí povinné zmluvné poistenie a kedy začína jeho platnosť?

Povinné zmluvné poistenie  sa dojednáva na dobu neurčitú, ide o dlhodobé poistenie. Poistné obdobie je 1 rok, pričom automaticky dochádza k obnoveniu zmluvy na ďalší rok. Ak nie je dohodnuté inak, poistná zmluva platí od nasledujúceho dňa, odkedy bola uzatvorená. Je ale možné odložiť začiatok platnosti, pričom maximálna doba sú 3 mesiace.

Je možné si pripoistenia k povinnému zmluvnému poisteniu nakombinovať?

Áno, z celej ponuky pripoistení, ktoré poisťovňa Axa k povinnému zmluvnému poisteniu ponúka, si môžete vybrať presne tie, ktoré vám najviac vyhovujú. To je výhodné pre tých vodičov, ktorí pre charakter svojej prepravy považujú niektoré riziká za viac pravdepodobné, iné zas za menej pravdepodobné. Poistenie si tak viete dojednať presne na mieru.

Uzatvorenie a prečo využiť porovnanie PZP

Dojednať a uzatvoriť povinné zmluvné poistenie je možné viacerými spôsobmi, ale najlepšou cestou je internet. Získate totiž nielen úsporu času a možnosť porovnania všetkých variant poistenia, ale aj dodatočnú 10 % zľavu za dojednanie poistky online.

Uzatvorenie novej poistnej zmluvy online prebieha v týchto štyroch krokoch:

CEZ PZP KALKULAČKU SI NA ZÁKLADE ŠPZ ČI TECHNICKÝCH PARAMETROV POROVNAJTE POISTKY.

VZÁPÄTÍ SI Z CELÉHO POROVNANIA VYBERTE TAKÉ POISTENIE, KTORÉ VÁM VYHOVUJE NAJVIAC.

VYPLŇTE VŠETKY POTREBNÉ ÚDAJE, ŽIADOSŤ ODOŠLITE A POČKAJTE NA NOVÚ POISTNÚ ZMLUVU.

NEZABUDNITE ZRUŠIŤ STARÚ POISTKU, PODPÍŠTE NOVÚ, ZAPLAŤTE POISTNÉ A TO JE CELÉ.

Pri riešení uzatvorenia poistenia online vám prídu všetky potrebné dokumenty emailom a to vrátane bielej či zelenej karty. Tie si potom vytlačte a nezabudnite ich nosiť so sebou vo vozidle. Takýmto spôsobom si viete v poisťovni Axa dojednať PZP nielen na auto, ale aj na motorku, prívesný vozík, skúter, obytný príves a ďalšie vozidlá.

Navyše, s využitím online kalkulačky pre PZP Axa získavate aj tieto benefity:

  • úspora času a zvýšenie pohodlia, nakoľko vďaka porovnávačom si viete pozrieť všetky dostupné povinné zmluvné poistky a rozsah ich služieb
  • jednoduchosť a rýchlosť, nakoľko všetko vybavíte online a to vrátane uzatvorenia zmluvy, vytlačenia bielej či zelenej karty alebo tiež vrátane platby poistného
  • zlepšenie informovanosti, nakoľko online kalkulačky počítajú už so všetkými dostupnými bonusmi, stačí len zadať svoju ŠPZ, údaje o aute a osobné údaje

Ak využijete seriózne porovnávacie služby a kalkulačky, viete si porovnať všetky atribúty povinného zmluvného poistenia na jednom mieste a to nielen tie finančné. Navyše, nemusíte sa obávať, že by ste zabudli na nejakú zľavu či výhodnú ponuku, vo výpočte je všetko zahrnuté. Podmienkou samozrejme je, aby bola kalkulačka aktuálna.

PLATIŤ SA DÁ AJ ONLINE ALEBO CEZ MOBIL

NIEKTORÉ POROVNÁVACIE SLUŽBY A KALKULAČKY UMOŽŇUJÚ NIELEN DOJEDNAŤ POISTENIE, ALE HO AJ ZAPLATIŤ A TO MODERNÝMI SPÔSOBMI. V KURZE SÚ NAJMÄ PLATBA KARTOU ONLINE A TIEŽ AJ MOŽNOSŤ PLATBY CEZ MOBILNÝ TELEFÓN A TO PROSTREDNÍCTVOM ŠPECIÁLNEHO QR KÓDU.

Online Axa PZP kalkulačka a odporúčania, ako uzatvoriť najlacnejšie PZP

Čoraz viac vodičov využíva pri uzatváraní novej poistnej zmluvy pre zákonnú poistku auta a ďalších vozidiel online kalkulačky a porovnávače. Aktuálne je ich však tak veľké množstvo, že laik sa môže pomýliť a natrafí na neserióznu službu.

Ak sa tomu chcete vyhnúť, dávajte si pozor najmä na tieto faktory:

  • internetová kalkulačka alebo porovnávač by mali mať čo najdlhšiu históriu, dostatok referencií a ideálne je, ak sa jedná o službu známej značky na trhu
  • rovnako tak si dávajte pozor, aby všetky údaje o poistkách boli aktuálne a to vrátane tých nefinančných, cena musí byť konečná a nesmie obsahovať skryté poplatky
  • okrem anonymného porovnania poistiek by mala porovnávacia služba alebo online kalkulačka disponovať aj možnosťou uzavretia poistky a to vrátane jej platby
  • ideálne je, ak sú kalkulačka či porovnávač súčasťou komplexného portálu, ktorý sa venuje poistkám a poistným témam a ponúka napríklad aj telefonickú infolinku

Ak využijete služby serióznych porovnávačov a kalkulačiek, môžete ťažiť zo všetkých výhod porovnania a uzatvorenia povinného zmluvného poistenia cez internet. Viete tak získať PZP nielen pohodlne, ale aj výhodne a k tomu istotu, že ste si vybrali naozaj najvýhodnejšie poistenie a za serióznych podmienok.

Ak hľadáte online PZP Axa kalkulačku pre okamžitý výpočet, nech sa páči, tu je: https://www.poistit.sk/pzp-kalkulacka/

Najčastejšie otázky o PZP Axa, ktoré sa pýtate