Každý skúsení vodič sa už aspoň raz ocitol v situácii kedy potreboval pomoc niekoho iného. Väčšinou sa jedná o defekt pneumatiky či o iné problémy s vozidlom. prípadne nehodu.

Výsledkom konkurenčného boja poisťovní je aj zaradzovanie asistenčných služieb k základným balíkom kedy ich poistník dostáva „zdarma“. Pri uzatváraní poistenia na automobil si však treba dávať pozor, aby ste neboli prekvapený pri defekte so slovami, že na toto sa práve Vaša PZP nevzťahuje. Poisťovne, ktoré ponúkajú asistenčné služby ako niečo naviac v tej istej cene sú dve najväčšie Kooperativa a Allianz. Ďalej wustenrot, generali, Komunálna, uniqa, axa.

Ktoré asistenčné služby sú najviac využívané?

Ak ste žena šoférka a robí Vám pri defekte problém vymeniť koleso určite by ste sa mali zamyslieť nad asistenčnou pomocou pri defekte. Nikdy neviete kde na ceste bude rozbité sklo alebo na akom mieste sa bude nachádzať veľký výmoľ, ktorý zbadáte v poslednej chvíli a vyhnúť sa mu už žiaľ nestihnete.

Hlavne v zimnom období môže na Vaše čelné sklo odskočiť zo sypača či aj iného auta kamienok, ktorý dokáže narobiť šrámy so sklom. Obeťou kamienku sa nemusí stať iba čelné sklo, ale aj ostatné sklá. Pre tento prípad slúži PZP poistenie čelného skla.

Ak jazdíte často po tme a mimo obce po okreskách zaujať by Vás mohlo pripoistenie PZP stret so zverou. Hlavne počas počasia s hmlou Vám môžu do cesty vyskočiť diviaci, srnky či jelene.

Ďalším dôležitým a obľúbeným pripoistením je poistenie sedadiel resp. úrazové poistenie.

Asistenčné služby pri PZP